Autor: Redakcja

Majtki i pampasy dla psa – czy są dobrym rozwiązaniem?

Majtki to element garderoby, który kojarzy się z czymś wykorzystywanym wyłącznie przez człowieka. Pragniemy zaznaczyć, że majtki i pampasy dla psa to doskonałe rozwiązanie w przypadku różnego typu problemów wśród zwierząt. Pomagają głównie rozwiązać takie kwestie jak plamienia u suczek w czasie cieczki. Bielizna dla psa stanowi także higieniczne rozwiązanie podczas problemów z nietrzymaniem moczu, który pojawia się najczęściej u starszych psów. Warto się w nie zaopatrzyć po zabiegach operacyjnych, które przeszedł Twój pupil, dzięki temu będzie czuł się komfortowo.

Na co zwrócić uwagę wybierając bieliznę dla psa?

Wybierając odpowiednią bieliznę dla swojego pupila, zwróć uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Najlepszym wyborem będą produkty wykonane z materiałów pochodzenia naturalnego. Majtki i pampasy dla psa powinny być przewiewne i wygodne. Zwróć uwagę, że czworonożny przyjaciel najprawdopodobniej będzie je nosił przez kilka godzin w ciągu doby. Należy wybrać odpowiedni rozmiar bielizny, dopasowany do budowy anatomicznej Twojego pupila, ze specjalnym otworem na ogon. Dobrze jest zdecydować się na majtki z paskiem regulującym oraz warto zwrócić uwagę na sposób ich zakładania. Majtki zapinane na rzepy są proste w zakładaniu, natomiast te z plastikowym zapięciem gwarantują większą stabilność.

Majtki i pampasy nie tylko dla suczki?

Nie tylko suczki potrzebują bielizny, są one przydatne także w przypadku problemów ze zdrowiem u psów płci męskiej. Warto wiedzieć, że dla samców przeznaczony jest inny model, odpowiednio dopasowany do ich budowy. Majtki i pampasy dla psa stosuje się głównie wtedy, gdy pojawią się problemy z nietrzymaniem moczu. Można je najczęściej zauważyć u psów seniorów. Są one komfortowym rozwiązaniem zarówno dla czworonoga, jak i jego właściciela zaraz po przebytej operacji, kiedy musimy zabezpieczyć ranę przed wylizywaniem. Warto jednak pamiętać, żeby ściągnąć psu bieliznę i pozwolić mu się przewietrzyć, aby nie doszło do odparzenia.

Jak zadbać o suczkę w czasie cieczki?

Suczka w trakcie cieczki może być nerwowa i nienaturalnie pobudzona. W tym okresie należy o nią odpowiednio zadbać, okazywać jej dużo czułości i miłości. Majtki lub pampasy rozwiążą problem plamienia, dzięki czemu nie będziesz musiał jej w żaden sposób ograniczać. Czworonożna podopieczna w tym okresie częściej oddaje mocz, więc warto zadbać o częstsze spacery, dzięki którym poczuje się swobodniej. Nie należy jej też spuszczać z oczu, ponieważ w czasie cieczki może się wokół niej pojawić dużo adoratorów.